مسابقات اسپید سیلوئت از سری رشته های جذاب تیراندازی تفریحی در فضای باز می‌باشد، این رشته در حال حاضر نوپا بوده و توسط چند کلاب تیراندازی  مسابقات سالیانه و منظمی برای آن برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است که مسابقات متالیک سیلوئت با این رشته تفاوت داشته و در رده های سنترفایر و ریم فایر و پیستول (تپانچه خفیف و جنگی) بصورت جداگانه و با قوانین اختصاصی خود اجرا می‌شوند.

در این رشته،  سرعت تیرانداز محک زده می‌شود و در واقع  برنده مسابقه، تیراندازی است که در کمترین زمان ممکن اهداف مشخص شده را مورد اصابت قرار دهد، رکورد زمانی تیراندازان ثبت شده و مرجع انتخاب تیرانداز برتر قرار می‌گیرد.

این رشته در حال حاضر در چند کلاس مختلف برگزار می‌شود و قوانین آن در چند مرجعی که این مسابقات را عموما در کشور امریکا برگزار می‌کنند مختصر بوده و پیچیدگی زیادی ندارند و اضافه شدن کلاسهای مختلف در زمان کوتاه  (کمتر از دوسال)  به این رشته نشان دهنده روند روبه رشد این رشته در جامعه تیراندازی می‌باشد.

اسپید سیلوئت در ایران

این رشته برای اولین بار در ایران توسط موسس انجمن IRBFA آقای هومن دانشور در مهرماه و آبان ماه 1398 در دو مرحله جهت معرفی این رشته به جامعه تیراندازی فضای باز ایران با حضور داوران رسمی و ریاست محترم استعداد یابی فدراسیون تیراندازی ج.اا با حمایت شرکت مهراسپورت در باشگاه این شرکت برگزار گردید. قوانین این رشته هم توسط آقای دانشور ترجمه و تالیف و در اختیار علاقمندان قرار گرفت و دستگاه اختصاصی ثبت رکورد این مسابقات هم برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته و در مسابقات مذکور بدون مشکل بکار گیری گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این رشته و دانلود قوانین آن میتوانید به وب سایت انجمن تخصصی بنچ رست و فیلدتارگت ایران IRBFA مراجعه نمائید

www.irbfa.ir

در حال تکمیل